Gdańsk ul. Piekarnicza 16b
tel. 609-399-009

 • Trzecia edycja Europejskiej Olimpiady Sportowej dla trójmiejskicch przedszkoli

  Trzecia edycja Europejskiej Olimpiady Sportowej dla trójmiejskicch przedszkoli

  Olimpiadę czas najwyższy rozpocząć! i oto 11 maja, po raz trzeci ruszyła rywalizacja między pięcioma przedszkolami :) Z wielką radością rywalizowaliśmy z zaproszonymi przedszkolami: Żyrafa, Morenowy Porcik, Królestwo Fantazji oraz Bajkoland. Zabawy było ogrom, uśmiechu jeszcze więcej, a na koniec ogromna radość ze zdobycia złotego medalu.

  więcej...

 • Zuzanna Jabłońska - stypendystka Prezydenta Miasta Gdańsk

  Zuzanna Jabłońska - stypendystka Prezydenta Miasta Gdańsk

  Laudacja dla Zuzanny Jabłońskiej z okazji otrzymania stypendium w kategorii WYBITNY TALENT

  więcej...

 • Wizyta Pana Prezydenta Piotra Kowalczuka

  Wizyta Pana Prezydenta Piotra Kowalczuka

  7 maja mieliśmy przyjemność gościć Pana Prezydenta Piotra Kowalczuka w progach naszej szkoły. Podczas spotkania m.in. nawiązaliśmy do Dnia Książki, które miało miejsce kilka dni wcześniej - uczniowie zaprezentowali swoje prace oraz opowiadali o akcjach czytelniczych w naszej placówce. Podczas wspólnej rozmowy z Panem Prezydentem uchyliliśmy również rąbka wizji na Vizję :)

 • W różnorodności siła

  W różnorodności siła

  O tym, że wysiłek wkładany w naukę procentuje, przekonujemy się każdego dnia. Wychodzimy z założenia, że w naszej pracy nie powinna się liczyć wyłącznie walka o bardzo dobre oceny w dzienniku. Poprzez umiejętnie dobrane metody dydaktyczne i przyjazne podejście staramy się zapewnić dzieciom harmonijny rozwój. Dbamy o to, by chłonęły wiedzę i chciały ją poszerzać, jednocześnie pomagamy im porzucać niepewność i pielęgnować ducha zdrowej rywalizacji. Dzięki temu nasi uczniowie mogą bez kompleksów podejmować wyzwania, dzięki którym wykorzystują umiejętności i zdobywają nowe doświadczenia.

  więcej...

 • Konkurs plastyczno-językowy dla trójmiejskich przedszkoli i szkół podstawowych

  Konkurs plastyczno-językowy dla trójmiejskich przedszkoli i szkół podstawowych

  Po raz pierwszy w naszej szkole zorganizowaliśmy konkurs plastyczno-językowy dla trójmiejskich przedszkoli i szkół podstawowych. Zadaniem przedszkolaków było wykonanie pracy pt. "Pocztówka z wakacji - moja wymarzona podróż". Uczniowie klas 1-3 SP mieli za zadanie wykonać pracę pt. "Moja kartka ze słownika".

  więcej... • "Freak Show" - wystawa Aleksandry Katyńskiej, uczennicy klasy III gimnazjum

  Do 8 marca w holu głównym Szkoły TE Vizja w Gdańsku mogliśmy podziwiać wystawę prac malarskich Oli Katyńskiej, uczennicy klasy III Gimnazjum. Wernisaż w bogatej oprawie medialnej z udziałem gości odbył się 16 lutego, w ramach pracy klasowej z zajęć technicznych.

  więcej...

 • Zuzia Jabłońska - The Voice Kids

  Zuzia Jabłońska - The Voice Kids

  Jest nam ogromnie miło poinformować, że nasza Zuzanna Jabłońska, uczennica II klasy gimnazjum wzięła udział w programie The Voice Kids. Zapytałam Zuzię jak to się stało, że znalazła się w programie. Oto, co odpowiedziała Zuzia:

  więcej...

 • II Koncert charytatywny

  II Koncert charytatywny "Rozrywkowa Vizja"

  Dnia 27 kwietnia w naszej szkole odbył się II Koncert Charytatywny pt. "Rozrywkowa Vizja". Chór Music Everywhere, Zespół Wokalny "Vizja", Grupa Taneczna z Gdańskiej Szkoły Artystycznej oraz artyści indywidualni z naszej szkoły uświetnili nam czwartkowy wieczór.

  więcej...

 • Gimnazjum na Wydziale Chemii UG

  Gimnazjum na Wydziale Chemii UG

  Na Wydział Chemii UG lubimy wracać - tak jak rok temu, klasy gimnazjalne wzięły udział w Dniu Otwartym Wydziału. Uczestniczyliśmy w wykładzie i zajęciach laboratoryjnych ... Poczuliśmy się jak prawdziwi studenci :)

 • Europejska Olimpiada Sportowa dla trójmiejskich przedszkoli

  Europejska Olimpiada Sportowa dla trójmiejskich przedszkoli

  14 marca, zgodnie z tradycją TE Vizja, zorganizowaliśmy drugą Europejską Olimpiadę Sportową dla trójmiejskich przedszkoli. Było nam ogromnie miło gościć w naszej szkole uczestników i opiekunów przedszkoli: Żyrafa, Bursztynek oraz Smykowo. W Olimpiadzie wzięło udział ponad 50 przedszkolaków, którzy pokazali najwyższy poziom dobrej zabawy :) Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni złotymi medalami, co było największą radością wszystkich dzieci. Mamy ogromną nadzieję, że za rok spotkamy się ponownie w równie sympatycznym gronie :) Do zobaczenia za rok!! • "NAMALUJ BOHATERA!" - konkurs plastyczno-historycznym dla trójmiejskich Szkół Podstawowych

  Namaluj w kreatywny sposób wybrane przez Ciebie postacie historyczne, które swoimi dokonaniami zapisały się na kartach historii Polski w latach 1939-1989. Wygraj atrakcyjne nagrody!

  więcej...

 • Play - Doh Akademia Wyobraźni

  Play - Doh Akademia Wyobraźni

  Akademia Wyobraźni Play-Doh to Ogólnopolski Program Edukacyjny koncentrujący się na rozwijaniu umiejętności kreatywnego myślenia i zdolności manualnych uczniów

  więcej...

 • Muzyczne Esy Floresy - konkurs dla trójmiejskich przedszkoli

  Muzyczne Esy Floresy - konkurs dla trójmiejskich przedszkoli

  Po raz drugi zorganizowaliśmy konkurs dla trójmiejskich przedszkoli - "Muzyczne Esy Floresy". Tym razem postawiliśmy na inwencję twórczą przedszkolaków łącząc muzykę z plastyką.

  więcej...

 • Świąteczna paczka dla Rodzin objętych pomocą MOPR

  Świąteczna paczka dla Rodzin objętych pomocą MOPR

  Tak jak co roku, tak i w tym, nasi uczniowie i ich Rodzice zamienili się w świętego Mikołaja. Przygotowaliśmy świąteczne paczki dla dwóch Rodzin, a ich przekazanie łączyło się z ciepłym wzruszeniem i wszechobecną radością.

 • Ogólnopolski program edukacyjny

  Ogólnopolski program edukacyjny "Wybieram wodę"

  Nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskim programie edukacyjnym „Wybieram Wodę”, który promuje zdrowy styl życia oraz racjonalne gospodarowanie wodą.

  więcej...

 • Domowe Hospicjum - Fundacja Pomorze Dzieciom

  Domowe Hospicjum - Fundacja Pomorze Dzieciom

  Za pomocą prostego gestu każdy uczeń może pokazać całemu światu, że nie potrafi przejść obojętnie obok cierpienia drugiego człowieka - choroby rówieśników. Szkoła wrażliwa społecznie kształtuje wrażliwych społecznie młodych ludzi, empatycznych i aktywnie kształtujących rzeczywistość.

  więcej...

 • Pomorskie Hospicjum dla Dzieci - zbiórka pieluch i mokrych chusteczek

  Pomorskie Hospicjum dla Dzieci - zbiórka pieluch i mokrych chusteczek

  Towarzystwo Edukacyje "Vizja" Gdańsk nie pozostaje obojętne na potrzeby tych, którzy pomocy potrzebują. Przyłączamy się do akcji zbiórki pieluszek i mokrych chusteczek.

 • Projekt Akademii Gdańskich Lwiątek

  Projekt Akademii Gdańskich Lwiątek

  Projekt Akademia Gdańskich Lwiątek ma na celu rozbudzenie ciekawości poznawczej dzieci i promocję Gdańska poprzez edukację kulturalną już od najmłodszych lat. Polega on na odwiedzaniu miejskich placówek muzealnych i kulturalnych przez trzy kolejne lata nauczania początkowego.

 • Odyseja Umysłu

  Odyseja Umysłu

  Odyseja Umysłu® to przyjazny program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata.

  więcej...

 • Narodowe Czytanie

  Narodowe Czytanie

  Towarzystwo Edukacyjne " Vizja" przystąpiło w tym roku do ogólnopolskiego projektu NARODOWE CZYTANIE, podczas którego Rodzice, Uczniowie I Nauczyciele będą czytali fragmenty powieści pt.: "QUO VADIS" Henryka Sienkiewicza w budynku naszej szkoły.

 • Wielki Maraton Czyteliniczy

  Wielki Maraton Czyteliniczy

  Wielkie Maratony Czytelnicze to konkursy dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych województwa pomorskiego.

  więcej...

 • Certyfikat

  Certyfikat "Szkoła Przyjazna Rodzinie"

  Program „Szkoła Przyjazna Rodzinie” wychodzi naprzeciw potrzebie coraz lepszej współpracy szkół z rodzicami uczniów w zakresie wychowania i przekazywania młodemu pokoleniu spójnego systemu wartości.

  więcej...

 • Piknik Rodzinny

  Piknik Rodzinny

  Nie ma nic piękniejszego jak czas spędzony razem z rodziną! i to jeszcze na świeżym powietrzu, na wesoło i na słodko. Tak jak w ubiegłym roku, na terenie naszej szkoły, zorganizowaliśmy Piknik Rodzinny. Było sporo dobrej zabawy, śmiechu i przepysznych ciast upieczonych przez Rodziców naszych uczniów, za które z całego serca dziękujemy!!!! Dla tych, którzy wolą "coś na ciepło" był bigosik z młodej kapusty ale i swojskiego jadła nie zabrakło.

  więcej...

 • Koncert Charytatywny

  Koncert Charytatywny "Rozrywkowa Vizja"

  Dnia 21 kwietnia w naszej szkole odbył się Koncert Charytatywny pt. "Rozrywkowa Vizja". Chór Music Everywhere, Zespół Wokalny "Vizja" oraz Kwartet Smyczkowy "4 ONE" wykonał dla nas chóralne aranżacje największych przebojów muzyki rozrywkowej!

  więcej...

 • Europejska Olimpiada Sportowa

  Europejska Olimpiada Sportowa

  20 kwietnia w szkole Towarzystwa Edukacyjnego Vizja odbyła się Europejska Olimpiada Sportowa dla zaprzyjaźnionych z nami przedszkoli – „Morenowy Porcik” i „Smykowo”.

  więcej...

 • Szkolny Klub Bezieczeństwa

  Szkolny Klub Bezieczeństwa

  W ramach zajęć Szkolnego Klubu Bezpieczeństwa klasa Ia i Ib przeszły pierwszy egzamin z bezpieczeństwa na drodze – jak należy się zachować, kiedy jesteśmy świadkiem wypadku drogowego.

  więcej...

 • Wizyta na Wydziale Chemii UG

  Wizyta na Wydziale Chemii UG

  Wydział chemii - wykłady i laboratoria nie są nam obce. Doświadczenia z serii "I ty możesz zostać chemikiem" czy "Polubić chemię" są dla nas wyzwaniem, które chętnie podejmujemy. "Jak zbudować ogniwa z soku z czarnych jagód" czy "Chemiczny Detektyw" to dla niektórych z nas droga odkrywania chemicznych pasji i być może świetlanej, chemicznej kariery. • "Zwierzęta w naszym mieście" - konkurs plastyczny

  Jest nam ogromnie miło podsumować organizowany przez Towarzystwo Edukacyjne Vizja konkurs „Zwierzęta w naszym mieście”.

  więcej...

 • Dzień Liczby ∏

  Dzień Liczby ∏

  14 marca będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Liczby ∏ - Święto Matematyki!!! czyli matematyka inaczej... poetycko, "na plakacie" a nawet "w reklamie". Nie obędzie się bez krzyżówek i łamigłówek!

 • Dzień Świętego Patryka

  Dzień Świętego Patryka

  17 marca Irlandia, Irlandia Północna, Nowa Finlandia i Labrador oraz Montserrat obchodzą święto narodowe i religijne Dzień św. Patryka. Główny symbol to shamrocki, czyli koniczyna (stanowi również symbol Irlandii). W ten dzień zostawia się również pułapki na Leprikony, czyli brodate skrzaty odziane w zielone ubranie i kapelusz z koniczynką oraz szewski skórzany fartuch.

  więcej...

 • Szkoła na pTAK!

  Szkoła na pTAK!

  Szkoła na pTAK! to ogólnopolska akcja edukacyjna poświęcona przyrodzie, a w szczególności ptakom. Jest częścią Ogólnopolskiej Kampanii Wiedzy i Edukacji Przyrodniczej Bądź na pTAK! Dzięki Kampanii chcemy zwrócić uwagę na świat obok nas. Na tych wszystkich, z którymi dzielimy naszą planetę, a z którymi w gruncie rzeczy tak wiele nas łączy.

 • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

  Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

  Szkolne obchody Narodowego Dnia "Żołnierzy Wyklętych": Apel Pamięci i otwarcie mini wystawy "Żołnierzy Wyklętych", zorganizowana we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej.