Gdańsk ul. Piekarnicza 16b
tel. 603-809-110, 609-399-009

 • Relacja z dnia otwartego Okopowa 59

  Relacja z dnia otwartego Okopowa 59

  „Kształcimy ku przyszłości” – tak postawiona idea kształcenia zobowiązuje. Misją i celem szkól Towarzystwa Edukacyjnego Vizja jest przekazanie najcenniejszej wartości jaką jest edukacja, aby nasi uczniowie sami stwarzali swoją przyszłość, kształtowali ją. Edukacja młodego człowieka, inspirowanie go to wielki przywilej ale także odpowiedzialności i zobowiązanie. Wymaga pasji, zaangażowania, wizjonerstwa. Nie wystarczy tylko realizować wymagania programowe – edukację trzeba tworzyć, inspirować młode umysły do rozwoju, przekraczania swoich ograniczeń.

  więcej...

 • Trzecia edycja Europejskiej Olimpiady Sportowej dla trójmiejskicch przedszkoli

  Trzecia edycja Europejskiej Olimpiady Sportowej dla trójmiejskicch przedszkoli

  Olimpiadę czas najwyższy rozpocząć! i oto 11 maja, po raz trzeci ruszyła rywalizacja między pięcioma przedszkolami :) Z wielką radością rywalizowaliśmy z zaproszonymi przedszkolami: Żyrafa, Morenowy Porcik, Królestwo Fantazji oraz Bajkoland. Zabawy było ogrom, uśmiechu jeszcze więcej, a na koniec ogromna radość ze zdobycia złotego medalu.

  więcej...

 • Odznaka

  Odznaka "Przyjaciel Dziecka" dla Towarzystwa Edukacyjnego Vizja

  Szanowni Państwo!
  Z wielkim wzruszeniem przyjęłam Odznakę Specjalną „Przyjaciel Dziecka” dla Towarzystwa Edukacyjnego Vizja za okazane dzieciom serce i pomoc w tworzeniu warunków dla pomyślnego rozwoju i godnego życia z rąk Prezesa Zarządu Głównego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Pana Wiesława Kołaka.

  więcej...

 • Zuzanna Jabłońska - stypendystka Prezydenta Miasta Gdańsk

  Zuzanna Jabłońska - stypendystka Prezydenta Miasta Gdańsk

  Laudacja dla Zuzanny Jabłońskiej z okazji otrzymania stypendium w kategorii WYBITNY TALENT

  więcej...

 • Wizyta Pana Prezydenta Piotra Kowalczuka

  Wizyta Pana Prezydenta Piotra Kowalczuka

  7 maja mieliśmy przyjemność gościć Pana Prezydenta Piotra Kowalczuka w progach naszej szkoły. Podczas spotkania m.in. nawiązaliśmy do Dnia Książki, które miało miejsce kilka dni wcześniej - uczniowie zaprezentowali swoje prace oraz opowiadali o akcjach czytelniczych w naszej placówce. Podczas wspólnej rozmowy z Panem Prezydentem uchyliliśmy również rąbka wizji na Vizję :)

 • W różnorodności siła

  W różnorodności siła

  O tym, że wysiłek wkładany w naukę procentuje, przekonujemy się każdego dnia. Wychodzimy z założenia, że w naszej pracy nie powinna się liczyć wyłącznie walka o bardzo dobre oceny w dzienniku. Poprzez umiejętnie dobrane metody dydaktyczne i przyjazne podejście staramy się zapewnić dzieciom harmonijny rozwój. Dbamy o to, by chłonęły wiedzę i chciały ją poszerzać, jednocześnie pomagamy im porzucać niepewność i pielęgnować ducha zdrowej rywalizacji. Dzięki temu nasi uczniowie mogą bez kompleksów podejmować wyzwania, dzięki którym wykorzystują umiejętności i zdobywają nowe doświadczenia.

  więcej...

 • Konkurs plastyczno-językowy dla trójmiejskich przedszkoli i szkół podstawowych

  Konkurs plastyczno-językowy dla trójmiejskich przedszkoli i szkół podstawowych

  Po raz pierwszy w naszej szkole zorganizowaliśmy konkurs plastyczno-językowy dla trójmiejskich przedszkoli i szkół podstawowych. Zadaniem przedszkolaków było wykonanie pracy pt. "Pocztówka z wakacji - moja wymarzona podróż". Uczniowie klas 1-3 SP mieli za zadanie wykonać pracę pt. "Moja kartka ze słownika".

  więcej... • "Freak Show" - wystawa Aleksandry Katyńskiej, uczennicy klasy III gimnazjum

  Do 8 marca w holu głównym Szkoły TE Vizja w Gdańsku mogliśmy podziwiać wystawę prac malarskich Oli Katyńskiej, uczennicy klasy III Gimnazjum. Wernisaż w bogatej oprawie medialnej z udziałem gości odbył się 16 lutego, w ramach pracy klasowej z zajęć technicznych.

  więcej...

 • Zuzia Jabłońska - The Voice Kids

  Zuzia Jabłońska - The Voice Kids

  Jest nam ogromnie miło poinformować, że nasza Zuzanna Jabłońska, uczennica II klasy gimnazjum wzięła udział w programie The Voice Kids. Zapytałam Zuzię jak to się stało, że znalazła się w programie. Oto, co odpowiedziała Zuzia:

  więcej...

 • II Koncert charytatywny

  II Koncert charytatywny "Rozrywkowa Vizja"

  Dnia 27 kwietnia w naszej szkole odbył się II Koncert Charytatywny pt. "Rozrywkowa Vizja". Chór Music Everywhere, Zespół Wokalny "Vizja", Grupa Taneczna z Gdańskiej Szkoły Artystycznej oraz artyści indywidualni z naszej szkoły uświetnili nam czwartkowy wieczór.

  więcej...

 • Gimnazjum na Wydziale Chemii UG

  Gimnazjum na Wydziale Chemii UG

  Na Wydział Chemii UG lubimy wracać - tak jak rok temu, klasy gimnazjalne wzięły udział w Dniu Otwartym Wydziału. Uczestniczyliśmy w wykładzie i zajęciach laboratoryjnych ... Poczuliśmy się jak prawdziwi studenci :)

 • Europejska Olimpiada Sportowa dla trójmiejskich przedszkoli

  Europejska Olimpiada Sportowa dla trójmiejskich przedszkoli

  14 marca, zgodnie z tradycją TE Vizja, zorganizowaliśmy drugą Europejską Olimpiadę Sportową dla trójmiejskich przedszkoli. Było nam ogromnie miło gościć w naszej szkole uczestników i opiekunów przedszkoli: Żyrafa, Bursztynek oraz Smykowo. W Olimpiadzie wzięło udział ponad 50 przedszkolaków, którzy pokazali najwyższy poziom dobrej zabawy :) Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni złotymi medalami, co było największą radością wszystkich dzieci. Mamy ogromną nadzieję, że za rok spotkamy się ponownie w równie sympatycznym gronie :) Do zobaczenia za rok!! • "NAMALUJ BOHATERA!" - konkurs plastyczno-historycznym dla trójmiejskich Szkół Podstawowych

  Namaluj w kreatywny sposób wybrane przez Ciebie postacie historyczne, które swoimi dokonaniami zapisały się na kartach historii Polski w latach 1939-1989. Wygraj atrakcyjne nagrody!

  więcej...

 • Play - Doh Akademia Wyobraźni

  Play - Doh Akademia Wyobraźni

  Akademia Wyobraźni Play-Doh to Ogólnopolski Program Edukacyjny koncentrujący się na rozwijaniu umiejętności kreatywnego myślenia i zdolności manualnych uczniów

  więcej...

 • Muzyczne Esy Floresy - konkurs dla trójmiejskich przedszkoli

  Muzyczne Esy Floresy - konkurs dla trójmiejskich przedszkoli

  Po raz drugi zorganizowaliśmy konkurs dla trójmiejskich przedszkoli - "Muzyczne Esy Floresy". Tym razem postawiliśmy na inwencję twórczą przedszkolaków łącząc muzykę z plastyką.

  więcej...

 • Świąteczna paczka dla Rodzin objętych pomocą MOPR

  Świąteczna paczka dla Rodzin objętych pomocą MOPR

  Tak jak co roku, tak i w tym, nasi uczniowie i ich Rodzice zamienili się w świętego Mikołaja. Przygotowaliśmy świąteczne paczki dla dwóch Rodzin, a ich przekazanie łączyło się z ciepłym wzruszeniem i wszechobecną radością.

 • Ogólnopolski program edukacyjny

  Ogólnopolski program edukacyjny "Wybieram wodę"

  Nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskim programie edukacyjnym „Wybieram Wodę”, który promuje zdrowy styl życia oraz racjonalne gospodarowanie wodą.

  więcej...

 • Domowe Hospicjum - Fundacja Pomorze Dzieciom

  Domowe Hospicjum - Fundacja Pomorze Dzieciom

  Za pomocą prostego gestu każdy uczeń może pokazać całemu światu, że nie potrafi przejść obojętnie obok cierpienia drugiego człowieka - choroby rówieśników. Szkoła wrażliwa społecznie kształtuje wrażliwych społecznie młodych ludzi, empatycznych i aktywnie kształtujących rzeczywistość.

  więcej...

 • Pomorskie Hospicjum dla Dzieci - zbiórka pieluch i mokrych chusteczek

  Pomorskie Hospicjum dla Dzieci - zbiórka pieluch i mokrych chusteczek

  Towarzystwo Edukacyje "Vizja" Gdańsk nie pozostaje obojętne na potrzeby tych, którzy pomocy potrzebują. Przyłączamy się do akcji zbiórki pieluszek i mokrych chusteczek.

 • Projekt Akademii Gdańskich Lwiątek

  Projekt Akademii Gdańskich Lwiątek

  Projekt Akademia Gdańskich Lwiątek ma na celu rozbudzenie ciekawości poznawczej dzieci i promocję Gdańska poprzez edukację kulturalną już od najmłodszych lat. Polega on na odwiedzaniu miejskich placówek muzealnych i kulturalnych przez trzy kolejne lata nauczania początkowego.

 • Odyseja Umysłu

  Odyseja Umysłu

  Odyseja Umysłu® to przyjazny program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata.

  więcej...

 • Narodowe Czytanie

  Narodowe Czytanie

  Towarzystwo Edukacyjne " Vizja" przystąpiło w tym roku do ogólnopolskiego projektu NARODOWE CZYTANIE, podczas którego Rodzice, Uczniowie I Nauczyciele będą czytali fragmenty powieści pt.: "QUO VADIS" Henryka Sienkiewicza w budynku naszej szkoły.

 • Wielki Maraton Czyteliniczy

  Wielki Maraton Czyteliniczy

  Wielkie Maratony Czytelnicze to konkursy dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych województwa pomorskiego.

  więcej...

 • Certyfikat

  Certyfikat "Szkoła Przyjazna Rodzinie"

  Program „Szkoła Przyjazna Rodzinie” wychodzi naprzeciw potrzebie coraz lepszej współpracy szkół z rodzicami uczniów w zakresie wychowania i przekazywania młodemu pokoleniu spójnego systemu wartości.

  więcej...

 • Piknik Rodzinny

  Piknik Rodzinny

  Nie ma nic piękniejszego jak czas spędzony razem z rodziną! i to jeszcze na świeżym powietrzu, na wesoło i na słodko. Tak jak w ubiegłym roku, na terenie naszej szkoły, zorganizowaliśmy Piknik Rodzinny. Było sporo dobrej zabawy, śmiechu i przepysznych ciast upieczonych przez Rodziców naszych uczniów, za które z całego serca dziękujemy!!!! Dla tych, którzy wolą "coś na ciepło" był bigosik z młodej kapusty ale i swojskiego jadła nie zabrakło.

  więcej...

 • Koncert Charytatywny

  Koncert Charytatywny "Rozrywkowa Vizja"

  Dnia 21 kwietnia w naszej szkole odbył się Koncert Charytatywny pt. "Rozrywkowa Vizja". Chór Music Everywhere, Zespół Wokalny "Vizja" oraz Kwartet Smyczkowy "4 ONE" wykonał dla nas chóralne aranżacje największych przebojów muzyki rozrywkowej!

  więcej...

 • Europejska Olimpiada Sportowa

  Europejska Olimpiada Sportowa

  20 kwietnia w szkole Towarzystwa Edukacyjnego Vizja odbyła się Europejska Olimpiada Sportowa dla zaprzyjaźnionych z nami przedszkoli – „Morenowy Porcik” i „Smykowo”.

  więcej...

 • Szkolny Klub Bezieczeństwa

  Szkolny Klub Bezieczeństwa

  W ramach zajęć Szkolnego Klubu Bezpieczeństwa klasa Ia i Ib przeszły pierwszy egzamin z bezpieczeństwa na drodze – jak należy się zachować, kiedy jesteśmy świadkiem wypadku drogowego.

  więcej...

 • Wizyta na Wydziale Chemii UG

  Wizyta na Wydziale Chemii UG

  Wydział chemii - wykłady i laboratoria nie są nam obce. Doświadczenia z serii "I ty możesz zostać chemikiem" czy "Polubić chemię" są dla nas wyzwaniem, które chętnie podejmujemy. "Jak zbudować ogniwa z soku z czarnych jagód" czy "Chemiczny Detektyw" to dla niektórych z nas droga odkrywania chemicznych pasji i być może świetlanej, chemicznej kariery. • "Zwierzęta w naszym mieście" - konkurs plastyczny

  Jest nam ogromnie miło podsumować organizowany przez Towarzystwo Edukacyjne Vizja konkurs „Zwierzęta w naszym mieście”.

  więcej...

 • Dzień Liczby ∏

  Dzień Liczby ∏

  14 marca będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Liczby ∏ - Święto Matematyki!!! czyli matematyka inaczej... poetycko, "na plakacie" a nawet "w reklamie". Nie obędzie się bez krzyżówek i łamigłówek!

 • Dzień Świętego Patryka

  Dzień Świętego Patryka

  17 marca Irlandia, Irlandia Północna, Nowa Finlandia i Labrador oraz Montserrat obchodzą święto narodowe i religijne Dzień św. Patryka. Główny symbol to shamrocki, czyli koniczyna (stanowi również symbol Irlandii). W ten dzień zostawia się również pułapki na Leprikony, czyli brodate skrzaty odziane w zielone ubranie i kapelusz z koniczynką oraz szewski skórzany fartuch.

  więcej...

 • Szkoła na pTAK!

  Szkoła na pTAK!

  Szkoła na pTAK! to ogólnopolska akcja edukacyjna poświęcona przyrodzie, a w szczególności ptakom. Jest częścią Ogólnopolskiej Kampanii Wiedzy i Edukacji Przyrodniczej Bądź na pTAK! Dzięki Kampanii chcemy zwrócić uwagę na świat obok nas. Na tych wszystkich, z którymi dzielimy naszą planetę, a z którymi w gruncie rzeczy tak wiele nas łączy.

 • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

  Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

  Szkolne obchody Narodowego Dnia "Żołnierzy Wyklętych": Apel Pamięci i otwarcie mini wystawy "Żołnierzy Wyklętych", zorganizowana we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej.