Gdańsk ul. Piekarnicza 16b
tel. 603-809-110, 609-399-009

 • SPORTOWA PORAŻKA? - POROZMAWIAJ O TYM ZE SWOIM DZIECKIEM.

  SPORTOWA PORAŻKA? - POROZMAWIAJ O TYM ZE SWOIM DZIECKIEM.

  Porażka w sporcie dzieci i młodzieży nie zawsze jest łatwym tematem. Warto pamiętać, że w takiej sytuacji najważniejsze jest, aby pomóc dziecku przekuć porażkę w pozytyw i sprawić, by stała się źródłem siły i wytrwałości, używając przy tym języka, który jednocześnie podkreśli powagę sytuacji.

  więcej...

 • Zwykła	historia	niezwykłej	miłości do…

  Zwykła historia niezwykłej miłości do…

  To nie będzie jeden z poradników o tym, w jaki łatwy i przystępny sposób nauczać młodych ludzi matematyki. Nie ma jednej recepty, która będzie działała w każdym przypadku; złotego środka, który sprawi, że w ten sam sposób da się nauczyć każdego podstaw matematyki. Będzie to krótka historia prawdziwej, bezwarunkowej miłości. Miłości pełnej szczerości, zaufania i romantyczności, ale również zwątpienia i niepewności.

  więcej...

 • Metoda Carla Orffa jako przykład aktywizacji muzycznej w edukacji wczesnoszkolnej

  Metoda Carla Orffa jako przykład aktywizacji muzycznej w edukacji wczesnoszkolnej

  Zanim przedstawię metodę, którą warto posłużyć się w nauczaniu zajęć muzycznych oraz ogólnorozwojowych, chciałabym pokrótce opowiedzieć i przekonać Państwa, że muzyka sama w sobie jest tą dziedziną sztuki, z którą mamy do czynienia praktycznie od najmłodszych lat do kresu naszego życia.

  więcej...

 • Rozwój dziecka według teorii Margaret Mahler

  Rozwój dziecka według teorii Margaret Mahler

  Rodzicielstwo to masa pytań, które albo pojawiają się nagle, albo krążą nad człowiekiem, nie dając spokoju. Mnogość doradców w różnych formach – bacie, ciocie, książki, artykuły, niekiedy jedynie wzmagają chaos i frustrację.

  więcej...

 • Wie soll man effektiver Deutsch lernen ? - Czyli jak przyjemniej i skuteczniej uczyć się języka niemieckiego.

  Wie soll man effektiver Deutsch lernen ? - Czyli jak przyjemniej i skuteczniej uczyć się języka niemieckiego.

  Jak uczyć się skutecznie języka obcego? Jaką metodę wykorzystać, aby nauka języka niemieckiego była przyjemna i skuteczna? Na powyższe pytania postaram się odpowiedzieć dzieląc się moimi doświadczeniami zdobytymi zarówno podczas pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym, szkolnym, gimnazjalnym jak i z osobami dorosłymi, ucząc ich języka niemieckiego.

  więcej...